Ahoj, chtěli bychom Vás poprosit, abyste z tohoto blogu NEKOPÍROVALI a když už, tak se ZDROJEM, děkujeme :o)).

Něco málo o Ringovi...

4. března 2008 v 15:10 | Pajko |  Ringo Starr
Rodné jméno: Richard Henry Parkin Starkey Jr.
Narozen: 7. července1940 v Liverpoolu, Velká Británie

Osobní život

Ringo Starr, vlastním jménem Richard Starkey, pochází z dělnického prostředí. Rodiče se rozvedli, když byly Richardovi tři roky. V dětství prodělal řadu nemocí s dlouhodobou hospitalizací, kvůli čemuž měl časté výpadky ve školní docházce. Střední školu nedokončil, začal se intenzivně věnovat hudbě. 11. února 1965 se oženil s liverpoolskou kadeřnicí Maureen Coxovou, s níž má děti Zaka (uznávaný bubeník, mimo jiné hrál ve skupinách Oasis či v obnovených The Who), Jasona a Lee. S Maureen se rozvedl v roce 1975. V roce 1981 se oženil s herečkou Barbarou Bachovou.
Kariéra
Od mládí byl manuálně zručný, hudební kariéru začal v roce 1957, kdy si pořídil bicí soupravu a se svým kamarádem Eddiem Milesem založil skifflovou skupinu The Eddie Clayton Skiffle Group. V roce 1959 začal hrát se tehdejší nejúspěšnější amatérskou rock'n'rollovou kapelou Rory Storm and the Hurricanes. Jeho vlastní jméno se pro hudebníka příliš nehodilo a tak si příjmení zkrátil na Starr a jeho spoluhráči mu, díky lásce k prstenům začali přezdívat Ringo (česky ring znamená prsten). V srpnu 1962 nahrazuje bubeníka Peta Besta ve skupině Beatles a jejich členem zůstává až do oficiálního rozpadu skupiny v dubnu 1970. V září s Beatles nahrává jejich první singl s názvem Love Me Do (na druhé straně píseň P.S. I Love You), který se dostal na 17. místo nejprodávanějších desek.
Ve skupině Beatles zastával vždy pozici bubeníka, jako zpěvák se příliš neuplatnil (na každém LP má 1-2 nazpívané písně). Nejvýrazněji zazářil v písních Honey Don't na albu Beatles For Sale nebo ve slavné Yellow Submarine. Po rozpadu Beatles se Ringo Starr vrhl na vydávání sólových desek, které však nebyly příliš úspěšné. Jako vynikajícího bubeníka jej ovšem i v dalších letech vyhledávali osobnosti rockového světa včetně jeho bývalých spoluhráčů. Jeho bubnování zůstává vrcholnou školou jednoduché brilantnosti, jako zpěvák je pouze průměrný.
V roce 1970 vydal album Sentimental Journey plné swingových evergreenů. Album Beaucoups Of Blues (1970) je pro změnu ve stylu country. V 1. pol. 70. let má i několik hitů, např. It Don´t Come Easy (1971), Back Off Boogaloo (1972) a Photograph (1973). Album Ringo (1973) bylo dokonce velmi úspěšným a podíleli se na něm všichni bývalí členové Beatles. Dva singly z tohoto alba se umístily na 1. místě v americké hitparádě (Photograph a You're Sixteen). V oblasti pop music jeho popularita od poloviny 70. let poklesla, o to více se začal prosazovat jako herec. V roce 1969 se Ringo Starr objevuje ve filmu Candy, v roce 1970 ve filmu The Magic Christian, v 1975 film Lizstomania a v roce 1981 získal hlavní roli ve snímku Caveman. V dalších letech natáčí mnoho filmů a TV seriálů. Jako jediný ex-Beatle se také objevil v reklamě, když propagoval v USA značkovou vodku. V roce 1976 se přestěhoval do Monte Carla.
Po překonání drogové a alkoholové závislosti se v roce 1989 Ringo Starr objevuje na turné se svou doprovodnou skupinou All-Starrs Band. V roce 1995 se spojil s bývalými členy Beatles Paulem McCartneym a Georgem Harrisonem u příležitosti práce na projektu Anthology (v roce 1994 byly objeveny demosnímky Lennonových písní, ke kterým zbylí členové skupiny nahráli doprovod a vznikly tak poslední písně Real Love a Free As A Bird vydané na albech Anthology 1 (Apple Records, 21. listopadu 1995), Anthology 2 (Apple Records, 18. března 1996), Anthology 3 (Apple Records, 28. října 1996)).
V roce 1998 natočil album Vertical Man s řadou pozoruhodných hostů (Ozzy Osbourne, Steven Tyler, Alanis Morissette).
Nejnovější album Liverpool 8 (z roku 2008), je pojmenované po rodném městě Ringa a přináší dvanáct zbrusu nových skladeb, které vznikly ve spolupráci s Ringovým dlouholetým kamarádem Davem Stewartem z dua Eurythmics. Hudebně však tito dva pánové spolupracovali poprvé. Živě své nové album Ringo Starr představil 12. ledna na speciálním koncertě v Liverpoolu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alice B. Alice B. | 5. října 2008 v 20:20 | Reagovat

Co je pravdy na tom, že se Ringo před pár lety údajně oženil s asi 24letou fanynkou? Četla jsem to jako vážně míněnou informaci v jednom (nepříliš seriozním)časopise, ale od té doby jsem nikde nic podobného neslyšela ani nečetla. Je pořád ženatý s Barborou Bachovou?

2 Lenny Lenny | Web | 11. října 2008 v 20:05 | Reagovat

Ahoj, o tom bohužel nic nevím. Pokusím se něco zjistit. :-)

3 Alice B. Alice B. | 11. října 2008 v 22:14 | Reagovat

Ale není vyloučeno, že to byla jen "novinářská kachna"...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama