Ahoj, chtěli bychom Vás poprosit, abyste z tohoto blogu NEKOPÍROVALI a když už, tak se ZDROJEM, děkujeme :o)).

Srpen 2008

Words of Love

16. srpna 2008 v 10:37 | Pajko |  Videoklipy
Při poslouchání alba Beatles for Sale jsem narazil na písničku Words of Love, kterou jsem předtím ani moc neregistroval. Není to Help! ani A Hard Day's Night, není to nijak "profláklý" song, ale přesto se mi moc líbí, tak mě napadlo zjistit o něm něco víc.
Původně je to píseň, kterou napsal americký zpěvák a kytarista Buddy Holly v 50. letech. Byl to mimochodem velký vzor Johna i Paula. Píseň se dočkala několika cover verzí, např od skupiny The Diamonds a samozřejmě také od The Beatles
Píseň nahráli Beatles 18. října 1964 a snažili se co nejvíce zachovat originál. Jinak tuto píseň hráli v letech 1961 až 1962 v klubu Cavern, kde při ní John a George zpívali vokály. Ringo bubnoval na dřevěnou krabici, aby dosáhl podobného zvuku jako v písni Buddy Hollyho Every Day.
Na youtube jsem narazil ještě na jednu verzi. Hraje a zpívá ji Paul McCartney sám, pouze za doprovodu klasické kytary. Tady jsou všechny 3 verze, posuďte která je nejlepší... Za mě asi vyhrává ta čistě Paulova.
1) Words of Love by Buddy Holly (1957)
2) Words of Love Beatles cover (1964)

3) Words of Love Paul McCartney cover (1985)


Lenny a Pajko Londýn 2008

3. srpna 2008 v 16:04 | Lenny a Pajko |  The Beatles
Lenny: Po dlouhé době přicházíme se super zprávou. Byli jsme v Londýně :-)! Samozřejmě, že jsme navštívili Abbey Road, muzeum voskových figurín Madame Tussauds a Beatles shop ;-). Společně s nezapomenutelnými zážitky máme i super fotky, na které se můžete rovnou podívat. Opravdu to stálo za to :-).
Pajko: V červenci 2008 jsme navštívili Londýn a jižní Anglii. Byl to pěkný zájezd, viděli jsme spoustu zajímavých míst a jako fanoušci Beatles jsme samozřejmě nemohli nenavštívit některá místa spojená s Beatles.
Navštívili jsme muzeum voskových figurín Madame Tussauds...
...London Beatles Store (i s nákupem :-))
Lenny aneb John Lennon v ženském provedení ;-D. (Nakonec jsem si ty brýle, ani čepku nekoupila, protože mi byla čepka malá a brýle mě tlačily :-D).
...Beatles Coffee Shop
...a samozřejmě nemohla chybět slavná Abbey Road