Ahoj, chtěli bychom Vás poprosit, abyste z tohoto blogu NEKOPÍROVALI a když už, tak se ZDROJEM, děkujeme :o)).

"Ringovky" - Ringo zpěvákem v Beatles

12. září 2008 v 21:34 | Pajko |  Ringo Starr
Ringo Starr se v Beatles jako zpěvák ani autor písní příliš neprosadil. Našel jsem 10 písní, které zpívá a 3 o kterých lze říci, že je jejich autorem či spoluautorem. I přesto, že jich není mnoho, jsou podle mě všechny perfektní, Ringo má nezaměnitelný hlas, který je alespoň jednou slyšet na každém albu kromě A Hard Day's Night a Let It Be.
Hlasujte v anketě, která "Ringovka" se Vám nejvíce líbí. Je to těžké rozhodování, ale za mě asi Boys, Honey Don't a Octopus's Garden. Jednu vybrat nedokážu
1) Please Please Me - Boys
Píseň původně od Luthera Dixona a Wes Farrella, z repertoáru skupiny Shirelles. Beatles ji nahráli 11. února 1963 ve studiích na Abbey Road. Byla to první Ringova píseň s Beatles, kterou nazpíval.
2) With the Beatles - I Wanna Be Your Man
Je to rockový song autorské dvojice Lennon / McCartney nahraný mimo jiné i skupinou Rolling Stones.
3) Beatles for Sale - Honey Don't
Píseň napsal Carl Perkins v roce 1956. Beatles ji nahráli 26. října 1964. Původně, na živo, ji zpíval John Lennon ale verzi pro album nazpíval Ringo, který zařadil do písně i vlastní poznámky, kterými uváděl kytarová sóla George Harrisona, jako např. "Rock on George, one time for me!" Verze zpívaná J. Lennonem je nahraná na albu Live at the BBC. George Harrison byl fanouškem Carla Perkinse a Ringo zpíval píseň Honey Don't 29. listopadu 2002 v Royal Albert Hall na Concert for George.
4) Help! - Act Naturally
Song nahraný původně Buckem Owensem byl pro Ringa dle ohlasů kritiky přímo ideální. Beatles ji předvedli mimo jiné i v The Ed Sullivan Show v srpnu 1965.
5) Rubber Soul - What Goes On
Původní verzi napsal John Lennon v době svého působení v Quarrymen, později byla přepracována a jako autoři jsou uváděni Lennon / McCartney / Starkey. Je to tedy vůbec první autorský počin Ringa v Beatles.
6) Revolver - Yellow Submarine
Klasika, o které není třeba se rozepisovat. Je to v podstatě Paulova píseň, i když s ní pomohl i John. Byla napsána speciálně pro Ringa.
7) Sgt. Pepper's - With a Little Help from My Friends
Opět dílo dvojice Lennon / McCartney, přímo pro Ringa. Ten zde vystupuje pod identitou Billyho Shearse (člen fiktivní kapely Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band).
The Beatles (White album)
8) Don't Pass Me By
Byl to první Ringův samostatný skladatelský počin v Beatles. Píseň je založená na 3 akordech bluesového typu. Zajímavé je, že nahrávání v létě 1968 se z Beatles účastnil jen Ringo (zpěv, bubny, piano) a Paul (baskytara, piano). Jack Fallon z Kanady hrál na violu.
9) Good Night
Krásná ukolébavka, nazpívaná s orchestrem. John Lennon ji původně napsal pro svého syna Juliana, když mu bylo 5 let.
10) Abbey Road - Octopus's Garden
Píseň napsaná Ringem s malou pomocí George v roce 1969. Námět na tuto píseň získal Ringo v roce 1968, když byl na Sardinii na výletě lodí se svou rodinou. Ringo odmítl chobotnici, která mu byla nabídnuta k obědu a kapitán lodi mu potom vypravoval, jak chobotnice plují podél mořského dna, sbírají kameny a lesklé předměty a staví z nich "zahrady". O této písni se také někdy mluví jako o je jedné z písni pro děti (ostatní např. Yellow Submarine, The Continuing Story of Bungalow Bill nebo All Together Now).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Která píseň z repertoáru Beatles zpívaná Ringem se Vám nejvíce líbí?

Boys 5.3% (4)
I Wanna Be Your Man 18.7% (14)
Honey Don't 4% (3)
Act Naturally 8% (6)
What Goes On 4% (3)
Yellow Submarine 10.7% (8)
With a Little Help from My Friends 17.3% (13)
Don't Pass Me By 8% (6)
Good Night 4% (3)
Octopus's Garden 20% (15)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama